Zamknij

Kolejne zatrucia czadem i pożary na Śląsku. 3 ofiary w jednym mieszkaniu

02.03.2020 10:54
Bytom zatrucie czadem
fot. Pixabay.com

Trzy osoby zginęły na skutek zatrucia czadem w Bytomiu. Zaniepokojona rodzina poprosiła straż pożarną o otwarcie drzwi do mieszkania, ponieważ nie miała kontaktu ze swoimi bliskim. Jak się okazało, zatruli się oni tlenkiem węgla.  

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Tragedia na Śląsku. Policja wyjaśnia przyczynę śmierci trzech mężczyzn. Ich ciała znaleziono późnym wieczorem w niedzielę, 1 marca, w mieszkaniu przy ul. Jaronia w Bytomiu. Ofiarami są osoby w wieku 55, 64 i 88 lat.

Prawdopodobnie są to ofiary tlenku węgla

- podały służby kryzysowe.

Zobacz także

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja. Biegły zbada stan instalacji grzewczej w mieszkaniu, gdzie znajdował się m.in. niewielki piecyk węglowy. Wstępne pomiary strażaków potwierdziły podwyższony poziom tlenku węgla. Nieprawidłowości zgłoszono też ws. wentylacji.

Kolejne dwie ofiary na Śląsku. Zginęły w pożarach, w tym po wybuchu piecyka

Niestety, to niejedyna tragedia na Śląsku związana z domowymi piecykami. W ciągu minionej doby zginęły jeszcze dwie osoby – obie w Sarnowie w powiecie będzińskim.

Krótko po północy w pożarze domu jednorodzinnego jedna osoba zginęła, a kolejna doznała obrażeń. W poniedziałek wcześnie rano w tej samej miejscowość doszło do wybuchu piecyka gazowego, co spowodowało pożar. W trakcie akcji gaśniczej strażacy natrafili na zwłoki mężczyzny.

RadioZET.pl/PAP/Dziennik Zachodni