Zamknij

Śmiertelnie dźgnęła nożem partnera swojej córki. Wcześnie wybuchła awantura o wnuczkę

Redakcja
11.12.2017 12:51
Policja
fot. Flickr

Tragicznie zakończyła się awantura między trójką mieszkańców Zabrza. 42-latek zginął od ciosu nożem matki swojej partnerki. Kobieta usłyszała już zarzut zabójstwa.

Do zdarzenia, o którym pisze "Dziennik Zachodni", doszło wieczorem 6 grudnia. 58-letnia Elżbieta G. przybyła do mieszkania, w którym przebywała jej córka, 37-letnia Iwona B. i jej partner oraz 42-letni Zbigniew K. Doszło między nimi do kłótni, w której poszło o 11-letnią córkę Iwony B., znajdującej się po opieką babci. Elżbieta G. miała żal do swojej córki, że nie odwiedziła dziewczynki w mikołajkowy wieczór.

W pewnym momencie awantura przybrała na sile. Zbigniew K. stanął w obronie swojej konkubiny, czym naraził się Elżbiecie G. Ta nagle wyciągnęła nóż i dźgnęła nim mężczyznę w serce. Poszkodowany zginął na miejscu.

Jak informuje przedstawiciel Prokuratury Rejonowej w Zabrzu, trwają obecnie czynności zmierzające do ustalenia okoliczności zbrodni. Przeprowadzono również eksperyment procesowy.

Elżbieta G. została już zatrzymana przez policję i osadzona w areszcie. W chwili zajścia miała we krwi 0,3 promila alkoholu. Przyznała się do winy, a teraz grozi jej dożywocie.

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/MP