Zamknij

Śląsk: pożar w szkole w Lublińcu. Ogień zajął dach budynku

24.09.2020 08:42
Straż pożarna
fot. East News/Damian Klamka

Pożar w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu na Śląsku. Trwa akcja gaśnicza strażaków. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że nikomu nic się nie stało.

Zgłoszenie o pożarze w szkole w Lublińcu straż pożarna otrzymała w czwartek około godziny 6:30. Na miejscu pracują jednostki z PSP Lubliniec oraz pobliskich OSP — informuje portal silesia24.pl.

Pożar szkoły w Lublińcu

Pożar w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców wybuchł w czwartkowy poranek. Dym widoczny jest z kilkuset metrów. Na miejscu pracuje 20 zastępów straży pożarnej - przekazała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej młodsza brygadier Aneta Gołębiowska. Jak dodała, pożar objął ok. 40 metrów kwadratowych. Na miejsce zadysponowano wysokociśnieniowy agregat gaśniczy oraz dodatkową drabinę. 

Zobacz także

Dym unosił się na początku z poddasza budynku, następnie ogień zajął dach. Straż zabezpieczyła salę komputerową oraz bibliotekę. Służby ze względu na wczesną porę nie przeprowadzały ewakuacji — w szkole nie odbywały się jeszcze zajęcia. Osoby, które przebywały tam w chwili wybuchu pożaru, budynek opuściły jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Jak wynika z informacji TVN24, nikomu nic się nie stało.

RadioZET.pl/silesia24.pl/TVN24/PAP