Zamknij

20-letni Ukrainiec śmiertelnie potrącony przez pociąg

Redakcja
26.08.2018 16:11
Śląsk. 20-letni Ukrainiec śmiertelnie potrącony przez pociąg
fot. Lichen99/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0 PL

Pomiędzy stacjami Chorzów Batory – Katowice pociąg Kolei Ślaskich potrącił śmiertelnie 20-letniego mężczyznę. Pochodząca z Ukrainy ofiara, według różnych relacji świadków, w chwili wypadku był pod wpływem alkoholu lub przeżył zawód miłosny. Policja bada okoliczności sprawy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał "Dziennik Zachodni", w sobotę około godz. 22:50 w niedozwolonym miejscu przez tory przechodził młody mężczyzna. W tym samym momencie nadjechał regionalny pociąg relacji Gliwice - Częstochowa. Skład potrącił 20-latka, który zginął na miejscu.

Zobacz także

- Ciągle badamy sprawę dlaczego do tego doszło i dlaczego ten człowiek znalazł się na tych torach - zapewniała podinsp. Małgorzata Biernacka z Komedy Miejskiej Policji w Chorzowie, cytowana przez gazetę.

Świadkowie tragicznego zdarzenia różnią się w ocenie, dlaczego młody Ukrainiec wskoczył na tory. 20-latek miał być częścią delegacji, która zatrzymała się w Chorzowie. Wraz z kolegami uczestniczył w imprezie alkoholowej.

Zobacz także

- Nagle 20-latek wybiegł w bieliźnie na ulicę, drugi za nim biegł. Poszkodowany wspiął się na skarpę i wpadł w nadjeżdżający pociąg w stronę Katowic. Cała grupa osób biorących udział w tragicznym wydarzeniu była pod wpływem alkoholu - relacjonowali świadkowie wypadku.

Zdaniem innych świadków powodem dramatycznej decyzji 20-latka był zawód miłosny. Przed wypadkiem na torach mężczyzna miał dostać telefon od dziewczyny, która go porzuciła. - Dlatego się upił i skoczył pod pociąg - dodał jeden ze świadków.

Maszynista składu, który potrącił Ukraińca, był trzeźwy.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/PTD