W pubie nie chciano obsłużyć pijanego. Ten dźgnął nożem menadżerkę lokalu

Redakcja
02.08.2018 14:32
Pub
fot. Shutterstock

Dzielnicowi zatrzymali pijanego mężczyznę, który pchnął nożem w brzuch menadżerkę pubu w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie). Kobieta była operowana. Aresztowany 37-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa.

Jak poinformował w czwartek zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, atak miał miejsce w ostatnią niedzielę w jednym z pubów w centrum Dąbrowy Górniczej. Pijany mężczyzna, któremu obsługa odmówiła sprzedaży alkoholu, w pewnym momencie zaatakował nożem menadżerkę lokalu.

Po ugodzeniu 29-letniej kobiety nożem w brzuch napastnik uciekł. Na miejsce natychmiast wezwano ratowników i policjantów. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie przeszła operację.

Zobacz także

Natomiast kilka ulic od pubu, w którym doszło do zdarzenia, dzielnicowi zatrzymali podejrzanego o atak. Jest nim 37-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Policjanci zbadali jego trzeźwość. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Po zebraniu materiału dowodowego mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej. Tam usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. 37-latkowi grozi kara dożywotniego więzienia.

RadioZET.pl/PAP/MP