Zamknij

39-latek molestował 9-latkę. Pójdzie do więzienia. Długo tam nie posiedzi

Redakcja
10.09.2018 13:10
39-latek molestował 9-latkę. Pójdzie do więzienia. Długo tam nie posiedzi
fot. Flickr

Sąd Rejonowy w Myszkowie skazał Szymona C. na pół roku bezwzględnego więzienia oraz rok ograniczenia wolności. Mężczyzna oskarżony był o molestowanie 9-latki. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

17 czerwca 2016 r. brat 9-letniej dziewczynki zawiadomił o popełnieniu przestępstwa wobec jego siostry przez nieznanego mu mężczyznę. Śledczy przesłuchali pokrzywdzoną. Dziewczynka zeznała, że tego dnia razem z bratem była na zakupach w jednym ze sklepów w Poraju. Podczas zakupów zbliżył się do niej od tyłu jakiś mężczyzna i klepnął ją w pośladek.

Na podstawie monitoringu sklepowego potwierdzono okoliczności popełnienia przestępstwa przedstawione przez małoletnią pokrzywdzoną oraz jej brata. Zidentyfikowano i zatrzymano sprawcę czynu. Był nim 39-letni Szymon C. W Prokuraturze Rejonowej w Myszkowie usłyszał zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej na szkodę 9-letniej dziewczynki, polegającej na ocieraniu się i klepnięciu w pośladek.

Wobec Szymona C. prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. złotych.

Zobacz także

Sąd Rejonowy w Myszkowie uwzględnił wnioski prokuratora i skazał Szymona C. na 6 miesięcy bezwzględnego więzienia oraz rok ograniczenia wolności, zobowiązując go do wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Sąd zakazał mu też kontaktów z pokrzywdzoną oraz zbliżania się do niej przez 8 lat.

RadioZET.pl/PAP/DG