Zamknij

Kusił nieletnich pieniądzmi, zabarykadował się w mieszkaniu. 45-letni pedofil w rękach policji

Redakcja
09.08.2018 08:52
Zatrzymany
fot. Shutterstock

Sosnowieccy policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut prezentowania dzieciom tzw. innych czynności seksualnych. Mężczyzna miał kusić swe ofiary pieniędzmi.

Informację o zatrzymaniu i aresztowaniu przez sąd podejrzanego przekazała środę sosnowiecka policja. Dowodami w sprawie są m.in. zapisy miejskiego monitoringu.

Jak podali policjanci, 45-latek z Będzina, który w Sosnowcu wynajmuje mieszkanie, usłyszał zarzut dotyczący prezentowania małoletnim poniżej 15. roku życia wykonania innej czynności seksualnej. Swe ofiary miał kusić trzymanymi w ręku pieniędzmi. Podobnych czynów miał dopuszczać się przez ostatni miesiąc.

Zobacz także

Kiedy policja przyszła zatrzymać mężczyznę, ten zabarykadował się w mieszkaniu. – Jakież było jego zdziwienie, kiedy po chwili policjantom wsparcia udzielili strażacy. Zdesperowany 45-latek wówczas uległ i podporządkował się wydawanym przez mundurowych poleceniom – relacjonowała sosnowiecka policja.

Jak poinformowali w komunikacie sosnowieccy policjanci, „zabezpieczono także w mieszkaniu mężczyzny broń gazową z amunicją, telefony komórkowe i komputer”. Podejrzanemu może grozić kara do trzech lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP/MP