Szukali dwójki 80-latków przez trzy dni. Jej zwłoki znaleziono w strumieniu, on leżał w leśnej gęstwinie

Redakcja
23.05.2018 16:29
Śląsk
fot. zawiercie.slaska.policja.gov.pl

Tragicznie zakończyły się trzydniowe poszukiwania dwojga 80-latków, którzy wyruszyli na pieszą wycieczkę do lasu. Zwłoki kobiety znaleziono w strumieniu, natomiast skrajnie wyczerpanego mężczyznę odnaleziono leżącego w leśnej gęstwinie.

O sprawie możemy przeczytać na stronie miejscowej policji. Poszukiwania pary osób starszych, którzy wyruszali na wycieczkę do lasu, trwały przez trzy dni. Zaginięcie zostało nagłośnione także w lokalnych mediach.

W akcji poszukiwawczej brali udział strażacy i ratownicy GOPR, użyto w niej również dronu, helikoptera i specjalistycznie przeszkolonego psa. Niestety, finał operacji okazał się tragiczny.

Zobacz także

W środę ok. godz. 14 w strumieniu na obrzeżach Zawiercia (północna część woj. śląskiego) odkryto ciało martwej kobiety. Znaleźli je robotnicy zatrudnieni przy budowie obwodnicy miasta. Z kolei godzinę później w leśnej gęstwinie znaleziono skrajnie wyczerpanego mężczyznę. Żył, więc natychmiast przetransportowano go śmigłowcem do szpitala.

„Ponownie zwracamy się do krewnych lub opiekunów osób starszych, które ze względu na swój stan zdrowia mogą stracić orientację w terenie i nie powrócić samodzielnie do domu. Wyposażenie takich osób w telefon komórkowy lub lokalizator GPS w postaci zegarka lub bransoletki umożliwi ich sprawne namierzenie. W sprzedaży dostępne są również ubrania z wszytymi modułami lokalizatora GPS. Szybkie zlokalizowanie zaginionej osoby może uratować jej życie” — przypomina policja.

Chcesz otrzymywać podobne informacje? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET!

RadioZET.pl/zawiercie.slaska.policja.gov.pl/MP