Zamknij

Kasjerka okradła klientów banku na ponad... 400 tysięcy złotych!

Redakcja
18.08.2017 13:26
Kasjerka okradła klientów banku na ponad... 400 tysięcy złotych!
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Zarzut kradzieży ponad 400 tys. zł usłyszała 41-letnia kasjerka w jednym z banków w Zabrzu – wypłacała sobie pieniądze klientów zdeponowane na lokatach długoterminowych. Kobieta przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze.

O zamknięciu postępowania w tej sprawie poinformował w piątek zespół prasowy śląskiej policji. Według ustaleń śledztwa kobieta od jesieni 2013 roku do czerwca 2016 roku wypłacała sobie pieniądze klientów zdeponowane na lokatach długoterminowych.

Czy dajesz napiwki? Dlaczego? Wypowiedz się na MAM ZDANIE.

- Zawsze wybierała osoby starsze, które były stałymi klientami banku i operacji dokonywały w jej okienku. Kasjerka doskonale wiedziała, kiedy klient odwiedzi placówkę bankową i zapyta o saldo. Pozwalało jej to na uzupełnienie konta o brakującą kwotę z konta innego klienta - opisują policjanci.

Kobieta wpadła, kiedy jeden z klientów zgłosił placówce bankowej, że nie zgadza się suma na jego lokacie. Bank rozpoczął czynności sprawdzające i zawiadomił policję. Zabrzańscy policjanci i prokuratorzy ustalili, że kasjerka wyprowadziła z kont siedmiu klientów ponad 410 tys. zł. Bank pokrył straty klientów, uzupełniając gotówkę na ich lokatach.

Zobacz także

41-latka przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze roku bezwzględnego więzienia, a także karze grzywny. Ciąży również na niej obowiązek naprawienia szkody w całości. Na poczet kar policjanci zabezpieczyli dwa mieszkania należące do byłej już kasjerki.

RadioZET.pl/PAP/DG