Pseudokibice Ruchu Chorzów pobili 33-latka. Wcześniej zaatakowali nastoletniego chłopca

Redakcja
06.03.2018 16:20
Pseudokibice Ruchu Chorzów pobili 33-latka. Wcześniej zaatakowali nastoletniego chłopca
fot. Śląska policja

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali dwóch pseudokibiców, którzy pobili 33-latka po tym, jak powiedział, że nie kibicuje żadnej drużynie piłkarskiej. Mężczyzna trafił do szpitala z obrażeniami głowy, na której sprawcy rozbili butelkę.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zatrzymani to 23- i 24-latek, którzy utożsamiają się z Ruchem Chorzów. Wcześniej ci sami chuligani poszarpali 15-latka, zmuszając go do obrażania Górnika Zabrze. Nagrywali to telefonem.

Jak powiedział we wtorek PAP rzecznik rudzkiej komendy, asp. Arkadiusz Ciozak, policjanci, zawiadomieni przez pobitego 33-latka, szybko zatrzymali jednego ze sprawców. Drugiemu udało się uciec, jednak kilkadziesiąt minut później mundurowi zjawili się w jego mieszkaniu.

— Kryminalni z grupy do walki z przestępczością pseudokibiców rudzkiej komendy ustalili, że powodem tak agresywnego zachowania się napastników była odpowiedź pokrzywdzonego, że nie jest kibicem żadnego klubu piłkarskiego. Wtedy sprawcy zaatakowali stojącego na przystanku mężczyznę, bijąc go i rozbijając na jego głowie butelkę — relacjonował asp. Ciozak. Pobity 33-latek został zabrany przez pogotowie do szpitala.

Zobacz także

Obaj sprawcy byli pijani. Okazało się, że tuż przed pobiciem 33-latka zaczepili innego młodego rudzianina, którego groźbą i szarpaniem za włosy zmusili do wykrzykiwania obelg pod adresem Górnika Zabrze. — 15-latek nie poinformował o tym policji, wykonane chwilę wcześniej nagranie znaleźliśmy w telefonie jednego ze sprawców — wyjaśnił Ciozak.

Po doprowadzeniu do prokuratury młodzi bandyci usłyszeli zarzuty pobicia, gróźb karalnych oraz zmuszania do określonego zachowania, za co grozi do 5 lat więzienia. Prokurator zdecydował o oddaniu ich pod dozór policji i konieczności wpłacenia poręczenia majątkowego.

RadioZET.pl/PAP/DG