Zamknij

Tragedia na komendzie. Znaleziono martwego policjanta

Redakcja
20.08.2018 13:28
Policja
fot. Grzegorz Banaszak/East News

35-letni policjant został znaleziony martwy w swoim pokoju w Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie (woj. śląskie). Okoliczności zdarzenia wyjaśni śledztwo, choć wszystko wskazuje na to, że mogło to być samobójstwo.

Jak poinformował rzecznik jaworznickiej policji nadkomisarz Tomasz Obarski, policjant Wydziału Kryminalnego przyszedł do komendy w dniu wolnym od pracy. Jego ciało znalazł kolega z wydziału. Mężczyzna najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

Zobacz także

„Z nagrań monitoringu wynika, że policjant przyjechał do komendy, zaparkował samochód, po czym wszedł do budynku tylnym wejściem. W niedzielę nie miał służby. Zamknął się w pokoju, wyjął z sejfu służbową broń i popełnił samobójstwo” – czytamy w katowickiej „Wyborczej”.

Mężczyzna pracował w policji od 15 lat. Pozostawił żonę i dwoje małych dzieci. Rodzinę otoczono opieką psychologiczną. – Wszyscy w komendzie jesteśmy wstrząśnięci. To był dobry kolega, zawsze uśmiechnięty. Nic nie zapowiadało tragedii – powiedział nadkomisarz Obarski. Funkcjonariusz nie zostawił listu pożegnalnego.

RadioZET.pl/PAP/katowice.wyborcza.pl/MP