Napadli z siekierą i kuszą na mieszkanie. Była w nim b. partnerka jednego z nich

Redakcja
10.02.2019 16:51
Będzin
fot. Śląsk Policja

Dwaj mężczyźni wpadli na gorącym uczynku w ręce policji podczas napadu na mieszkanie  Napastnicy - uzbrojeni w siekierę, kuszę oraz noże i pistolet hukowy - postanowili "odwiedzić" byłą partnerkę życiową jednego z nich, w jej tymczasowym schronieniu. Mężczyźni chcieli okraść i zdemolować lokal użyczony kobiecie przez znajomego.

Do zdarzenia doszło w czwartek około 16 w jednym z mieszkań w centrum Będzina (woj. śląskie). W użyczonym lokalu znalazła tymczasowe schronienie była partnerka życiowa 48-latka. Udręczona kobieta postanowiła opuścić konkubenta, który się nad nią znęcał.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Mężczyzna nie chciał jednak dać za wygraną. Razem ze swoim 43-letnim znajomym zjawili się pod drzwiami mieszkania. Mężczyźni nie zostali wpuszczeniu do środka, dlatego postanowili wyważyć drzwi. Będąc już w środku lokalu, zastraszyli kobietę siekierą oraz kuszą, szukając ewentualnego łupu. Ich szczególne zainteresowanie wzbudził telewizor oraz sprzęt audio znajdujący się w mieszkaniu. Resztę wyposażenia mieli zamiar zniszczeć.

Zobacz także

Ich plan w pewnością doszedł by do skutku, gdyby nie szybka interwencja będzińskich stróżów prawa. Policjanci zostali wezwani przez pokrzywdzoną w chwili, gdy napastnicy dobijali się do drzwi. Dalszym losem zatrzymanych zajmie się teraz sąd i prokurator. Grozi im teraz nawet 12 lat więzienia.

RadioZET.pl/slaska.policja.gov.pl/MP