Zamknij

18-latek z Kostkowic chciał przeprowadzić zamach w Polsce

Redakcja
22.12.2017 12:32

Myszkowski sąd skazał 18-letniego Dawida D. z Kostkowic na 10 miesięcy więzienia. Nastolatek nawiązywał kontakty z tzw. Państwem Islamskim i chciał przeprowadzić w Polsce zamach terrorystyczny. 

18-latek z Kostkowic chciał przeprowadzić zamach w Polsce
fot. East News

 

O wyroku wydanym przez Sąd Rejonowy w Myszkowie poinformował ''Dziennik Zachodni''. Do zatrzymania Dawida D. przez funkcjonariuszy katowickiej delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego doszło pod koniec czerwca. Nastolatkowi przedstawiono zarzuty "rozpowszechniania treści mogących ułatwić popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym".

18-latek przyznał się do winy. Katowicki sąd rejonowy zadecydował o jego aresztowaniu. "Mogło dojść do planowanych czynów wymierzonych w szeroko rozumiane bezpieczeństwo" - informowała w komunikacie Prokuratura Krajowa.

Zobacz także

Jak podał "Dziennik Zachodni", Dawid D. był zafascynowany islamem. Dzięki biegłej znajomości języka angielskiego kontaktował się z dżihadystami i nawoływał w internecie do przeprowadzenia w Polsce zamachu terrorystycznego. W sieci przedstawiał się jako "Mohamed".

"Młody mężczyzna pisał na forach internetowych, że łatwo jest zdetonować bombę w Kroczycach w powiecie zawierciańskim. (...) Na liście potencjalnych celów były: kościół, sklep, wiadukt kolejowy i impreza plenerowa" - pisał dziennikarz "DZ".

Smog truje Polskę: Sprawdź listę chorób, które może powodować

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/DG