Zamknij

Nastolatki postanowiły okraść prababcię. Ich plan doskonały zawiódł

Redakcja
08.04.2018 18:28
babcia
fot. Shutterstock

Dwie prawnuczki i ich koleżanka postanowił w łatwy sposób powiększyć zasobność swoich portfeli. Wykorzystały do tego świąteczne spotkanie, podczas którego z płaszcza prababci zabrały klucze do jej mieszkania. Nastolatki okradły ją z oszczędności. 76-latka szybko wytypowała sprawców.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

76-letnia mieszkanka Siemianowic Śląskich zauważyła, że z koperty, w której chowała oszczędności, zniknęła spora suma pieniędzy. Zdziwienie jej potęgował fakt, że w mieszkaniu nie było żadnego śladu włamania. Seniorka jednak szybko wytypowała, kto mógł ją okraść i przekazała te informacje policjantom.

Podejrzenia padły na jej nastoletnie prawnuczki. Dzięki współpracy z rodziną dziewczyny zostały niezwłocznie zatrzymane. Szybko wyszło na jaw, w jaki sposób doszło do kradzieży — informuje Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich. 

Jak ustalili śledczy, 17 i 15-latka podczas świątecznego spotkania wyciągnęły z płaszcza prababci klucze do mieszkania i ukradły gotówkę w wysokości 7500 złotych oraz 500 euro. W przestępstwie pomagała im nieletnia koleżanka, która miała stać na czatach i w razie konieczności ostrzec siostry.

Zobacz także

Dziewczyny ze sporą gotówką pojechały do centrum handlowego w Katowicach, gdzie bez skrupułów robiły zakupy. Mundurowym udało się odzyskać ponad 2400 złotych. Nieletnie zostały przesłuchane i o ich losie zadecyduje teraz sąd rodzinny.   

RadioZET.pl/DG