Pedofil bił i gwałcił swoje dzieci. Trafił do aresztu na 3 miesiące

Redakcja
21.09.2018 18:21
Śląsk. Pedofil gwałcił i bił swoje córki. Trafił do aresztu
fot. Photographee.eu/Shutterstock

Do aresztu na trzy miesiące trafił Janusz B., któremu śledczy z Zawiercia (woj. śląskie) zarzucają znęcanie się oraz molestowanie swoich córek. Ofiarami pedofila - według lokalnych mediów - miały być dziewczynki w wieku 6 i 9 lat. Prokuratorzy zabezpieczyli także komputer i nośniki pamięci podejrzanego.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podał "Dziennik Zachodni", rodzinny dramat miał się rozegrać w Łazach koło Zawiercia. Od lipca śledczy badali sprawę Janusza B.

- Dotyczy ono dopuszczenia się przestępstw o charakterze seksualnym i znęcania się nad najbliższą osobą. Po przesłuchaniu przez Sąd Rejonowy w Zawierciu małoletnich pokrzywdzonych, prokurator ocenił zebrany materiał dowodowy w tej sprawie i zarządził zatrzymanie Janusza B. oraz doprowadzenie go do prokuratury. Zarządzono również przeszukanie jego miejsca zamieszkania - powiedział prok. Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie (reprezentuje ona zawierciańską prokuraturę).

Zobacz także

Według dziennika śledczy zabezpieczyli komputer oraz nośniki pamięci mężczyzny.

W ubiegłym tygodniu Janusz B. usłyszał zarzuty dopuszczenia się przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę małoletnich w wieku poniżej 15 lat. Ponadto śledczy zarzucili mu znęcanie się nad najbliższą osobą.

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie Janusza B., do czego przychylił się wymiar sprawiedliwości.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/PTD