Zamknij

Miał gwałcić i molestować w swoim gabinecie przez 2 lata. Ginekolog w rękach policji

Redakcja
17.08.2018 10:51
Zabrze
fot. Śląska Policja

Zabrzańscy policjanci zatrzymali ginekologa podejrzanego o zgwałcenie, a także doprowadzenie czterech pacjentek do poddania się innym czynnościom seksualnym. Mężczyzna został objęty m.in. policyjnym dozorem i zakazem wykonywania zawodu, grozi mu do 12 lat więzienia. Śledczy apelują do kobiet, które mogły być pokrzywdzone przez zatrzymanego ginekologa, o zgłaszanie się na policję lub do prokuratury.

50-letni ginekolog jest podejrzany o zgwałcenie oraz doprowadzenie czterech pacjentek do poddania się innym czynnościom seksualnym. Z policyjnych ustaleń wynika, że do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

Lekarz został zatrzymany w chwili, gdy wyjeżdżał z domu do gabinetu. Zabrzańscy kryminalni w trakcie prowadzonych czynności przeprowadzili oględziny. Śledczy zabezpieczyli m.in. dokumentację medyczną i laptopy.

Zobacz także

Podejrzany nie przyznał się do winy. Na czas trwania postępowania został objęty policyjnym dozorem. Ponadto zastosowano wobec niego zakaz wykonywania zawodu lekarza ginekologa, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz poręczenie majątkowe. Na poczet przyszłych kar i zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych zabezpieczono dwa samochody i gotówkę. Łączna wartość zabezpieczonego mienia wynosi 90 tys. zł. Lekarzowi grozi kara do 12 lat więzienia.

RadioZET.pl/Śląska Policja/MP