Zamknij

Ogromny pożar w Żorach. Płonie składowisko opon. Blisko stu strażaków w akcji

Redakcja
28.11.2018 07:05
Ogromny pożar w Żorach. Płonie składowisko opon. Blisko stu strażaków w akcji
fot. OSPŻory

W środę nad ranem, po kilku godzinach walki z ogniem strażakom udało się opanować pożar na składowisku zużytych opon w Żorach (Śląskie). W prowadzonej w bardzo trudnych warunkach akcji gaśniczej uczestniczyło blisko stu strażaków.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Na miejsce skierowano w sumie 27 zastępów strażackich oraz specjalistyczny samochód rozpoznania chemicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Katowicach-Piotrowicach” – poinformowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska.

Zobacz także

Szybko rozprzestrzeniający się pożar objął około 10 tys. metrów kwadratowych składowiska przy ulicy Kleszczowskiej – płonęły wysokie na 5-6 metrów sterty opon. Opanowanie ognia zajęło strażakom ponad cztery godziny. Udało się obronić przed ogniem sąsiednie budynki magazynowo-produkcyjne i pozostałą część składowiska.

Akcję strażaków utrudniały wysoka temperatura i bardzo silne zadymienie – znad płonących opon unosiły się kłęby gęstego, czarnego dymu. Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. W bezpośrednim sąsiedztwie pożaru nie ma budynków mieszkalnych, nie było więc potrzeby ewakuacji. Nikt nie został poszkodowany. Rano strażacy dogaszali i zabezpieczali pogorzelisko.

Zobacz także

Firma, na której terenie znajduje się składowisko, specjalizuje się w recyklingu zużytych opon i innych wyrobów z gumy.

Przyczyny pożaru nie są na razie znane; ustalą je biegli z zakresu pożarnictwa. W środę będzie też wstępnie oszacowana wielkość strat spowodowanych pożarem.

RadioZET.pl/PAP/OSPŻory/BM