Zamknij

Rekordowa liczna pasażerów w dwuosobowym aucie. Inspektorzy nie dowierzali [FOTO]

Dominik Gołdyn
14.03.2019 15:58
Rekordowa liczna pasażerów w dwuosobowym aucie. Inspektorzy nie dowierzali [FOTO]
fot. ITD

Śląscy inspektorzy Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej zatrzymali do kontroli zarejestrowanego na dwie osoby busa. Okazuje się, że w pojeździe podróżowało 11 osób. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Auto zostało zatrzymane w środę w miejscu obsługi podróżnych w Knurowie przy autostradzie A1 z powodu braku opłaty elektronicznej za przejazd płatnym odcinkiem autostrady. W trakcie kontroli okazało się, że pojazdem podróżuje o dziewięć osób więcej niż zezwalają na to dokumenty. W aucie stwierdzono także pęknięcie przedniej szyby.

''Pasażerowie prawdopodobnie korzystali z części ładunkowej i dodatkowego rzędu siedzeń, który nie był fabrycznym elementem auta. Obcokrajowcy, którzy w takich warunkach chcieli dojechać do Szwecji, w trakcie prowadzonych przez inspektorów czynności nie stosowali się do wydawanych poleceń, usiłowali oddalić się z miejsca kontroli, wchodzili na autostradę, zachowywali się agresywnie" - poinformował GITD.

foto
fot. ITD

Na miejsce trzeba było wezwać patrol policji i straży granicznej. Kierowcy busa zatrzymano prawo jazdy oraz wydano zakaz kontynuowania jazdy do czasu wymiany szyby. Ukarano go również mandatami karnymi w wysokości 800 zł

"Inspektorzy ostrzegli również kierującego, że ewentualne kontynuowanie jazdy z taką dużą liczbą pasażerów, jest nie tylko rażącym naruszeniem przepisów ale przede wszystkim może stanowić zagrożenie dla ich życia i zdrowia" - podał GITD.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/DG