Zamknij

Pijany 27-latek zasnął na torach. Przejechała po nim kolejka

15.09.2020 09:21
kolejka wąskotorowa
fot. Śląska Policja

27-latek został potrącony przez kolejkę wąskotorową na Śląsku. Mężczyzna prawdopodobnie zasnął na torach i nie usłyszał nadjeżdżającego składu. Później okazało się, że był pijany. Ranny trafił do szpitala.

Do wypadku w Tarnowskich Górach (woj. śląskie) doszło w niedzielę ok. godz. 10.00. Na wysokości zalewu Nakło-Chechło mieszkańca Rudy Śląskiej potrąciła kolejka wąskotorowa.

Zobacz także

27-latek zasnął na torach. Był pijany

Mężczyzna prawdopodobnie zasnął na torowisku i nie usłyszał nadjeżdżającej kolejki. "28-letni maszynista kolejki wąskotorowej, po otrzymaniu od członka składu tzw. obserwatora informacji o leżącej w okolicy torowiska osobie, natychmiast wykonał hamowanie składem" - poinformowała Śląska Policja na swojej stronie internetowej.

Niestety pociąg nie zdążył się zatrzymać i potrącił mężczyznę leżącego przy torowisku. "Był nim 27-latek, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala" - czytamy.

Jak się później okazało, mieszkaniec Rudy Śląskiej był pijany. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Śledczy z tarnogórskiej komendy ustalą teraz, jaki był dokładny przebieg wypadku.

Policja apeluje o rozwagę. "Nie należy poruszać się po torowisku, licząc na to, że <<może zdąży się>> przed pociągiem. Droga hamowania pociągu jest blisko 13 razy dłuższa od drogi hamowania samochodu. Nierozważne zachowanie kierujących i pieszych na torowisku może mieć tragiczne skutki" - ostrzegają mundurowi.

kolejka wąskotorowa
fot. Śląska Policja
kolejka wąskotorowa
fot. Śląska Policja

Zobacz także

RadioZET.pl/Śląska Policja