Zamknij

Przeszedł z KO do PiS, obklejono jego biuro. „Sprzedawczyk”, „prostytutka”

Redakcja
22.11.2018 14:12
Kałuża
fot. PAP

Wojciech Kałuża nie będzie miał łatwego życia w tej kadencji. Nie dość, że jego transfer do PiS wzbudził ogromne poruszenie w świecie polityki i krytykę ze strony niedawnych kolegów, to jeszcze przychodząc do swojego biura, ujrzał kartki z obraźliwymi napisami na swój temat. Określenia „oszust”, „sprzedawczyk”, „polityczna prostytutka” nawiązywały właśnie do jego niedawnej wolty politycznej.

Nie milkną echa środowych wydarzeń, które rozegrały się w sejmiku województwa śląskiego. Przypomnijmy: na 45 miejsc do obsadzenia po wyborach PiS uzyskało 22 mandaty, Koalicja Obywatelska – 20, PSL – 2, a SLD jeden mandat. Arytmetyka wyborcza mówiła więc wyraźnie, że jeśli KO, ludowcy i lewica zawiążą porozumienie, to będą mogli rządzić w regionie z przewagą jednego radnego.

Nikt tego nie przewidział

Jeszcze we wtorek opozycja ogłaszała sukces koalicyjny, w środę zaś sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Nie przewidziano bowiem, że jeden z radnych, należący do Nowoczesnej Wojciech Kałuża, przejdzie na stronę Prawa i Sprawiedliwości. Tak się jednak właśnie stało, a polityk w nagrodę otrzymał stanowisko wicemarszałka województwa.

Zobacz także

Jego niedawni koledzy, czemu trudno się dziwić, zareagowali w sposób ostry. Na sali Kałuża został wybuczany, padały pod jego adresem mocne określenia, a politycy KO w mediach wprost nazywali tę sytuację wzorcowym przykładem korupcji politycznej. Pikanterii dodaje fakt, że Kałuża był „jedynką” na liście.

Biuro obklejone napisami, stanowisko dla żony

Reputacja radnego znacznie się więc pogorszyła i pewnie już do końca kadencji będzie musiał się z tym mierzyć. Pierwsze oznaki widać już dziś – w czwartek bowiem drzwi do jego biura zostały obklejone kartkami z obraźliwymi napisami, takimi jak „sprzedawczyk”, „polityczna prostytutka”, „kloaki”, „Targowica”:

Według medialnych spekulacji (mówili o tym chociażby rozmówcy Wirtualnej Polski) Kałuży obiecano też inne gratyfikacje. Jedną z nich ma być stanowisko wiceprezesa dla jego zatrudnionej w Jastrzębskiej Spółce Węglowej żony. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta.pl/Twitter/MP