Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

''Dla żartu'' wepchnęła koleżankę pod autobus. Teraz może trafić za kraty

17.04.2018 21:01

Komendant bielskiej policji uznał, że dziewczyna, która wepchnęła koleżankę pod autobus w Czechowicach-Dziedzicach popełniła przestępstwo i powinna za nie odpowiedzieć. Wystąpił do sądu w Pszczynie, by ten uchylił wystawiony nastolatce mandat – podała policja.

Wepchnęła koleżankę pod autobus fot. You Tube screen

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek wieczorem. 17-latka idąc z rówieśniczką po chodniku – jak później tłumaczyła – „wygłupiając się” pchnęła koleżankę w stronę ulicy w momencie, gdy przejeżdżał autobus MZK. Poszkodowana upadła na drogę. Niewiele brakowało, by jej głowa wpadła pod tylne koło pojazdu. Nastolatka doznała jedynie niewielkiego urazu ręki. Jej stan nie wymagał hospitalizacji.

- Policjanci z drogówki, którzy przyjechali na miejsce, zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję. Te ustalenia poczynili na podstawie zeznań świadków oraz uczestniczek. Dziewczynę, która pchnęła koleżankę, ukarali mandatem w wysokości 300 zł za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym – powiedziała Jurasz. Policjanci nie widzieli jednak zapisu monitoringu.

Śląsk: Wepchnęła koleżankę pod autobus 

"

Komendant skierował wniosek do sądu. Dalsze rozstrzygnięcia leżą w jego rękach. Jeśli sąd przychyli się do stanowiska komendanta, że nie było to wykroczenie, lecz przestępstwo, to wszczęte zostanie postępowanie przygotowawcze z artykułu (Kodeksu karnego - PAP), który mówi: kto naraża inne osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia podlega karze do 1 roku więzienia – poinformowała we wtorek rzecznik bielskiej policji Elwira Jurasz. "

Rzecznik poinformowała, że po analizie zapisu z kamery straży miejskiej, komendant bielskiej policji zadecydował o skierowaniu wniosku do sądu rejonowego w Pszczynie o uchylenie prawomocnie nałożonego mandatu karnego. - Tylko sąd może to uczynić - dodała Jurasz. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

RadioZET.pl/PAP/DG 

Oceń