Wszedł z bronią do szpitala. Żądał bezpłatnego przebadania swojej partnerki

29.05.2019 14:18
Chorzów
fot. chorzow.slaska.policja.gov.pl

Policjanci zatrzymali mieszkańca Chorzowa, który przedmiotem przypominającym pistolet chciał zmusić personel jednego z tamtejszych szpitali, aby za darmo przebadał jego partnerkę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

W sobotę wieczorem dyżurny chorzowskiej komendy został powiadomiony, że w izbie przyjęć szpitala miejskiego mężczyzna grozi bronią personelowi. Na miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi. Przed ich przyjazdem mężczyzna opuścił jednak szpital.

Zobacz także

Jak ustalili policjanci, przyszedł on do placówki ze swoją partnerką i poprosił o zbadanie jej przez lekarza. Gdy okazało się, że kobieta nie jest ubezpieczona i będzie musiała pokryć koszty badania, zażądał on wykonania badania bezpłatnie. Kiedy personel izby przyjęć starał się mu wyjaśnić, że bez wniesienia opłaty takie badanie jest niemożliwe, wtedy wyjął on przedmiot przypominający pistolet i zaczął grozić pracownikom. Po chwili jednak wraz z partnerką opuścili szpital.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET

Do akcji wkroczyli kryminalni, którzy szybko namierzyli awanturników. Para nie dawała jednak za wygraną i zabarykadowała się w mieszkaniu. Dopiero dzięki wsparciu strażaków mundurowi weszli do mieszkania, w którym zastali oboje będących pod wpływem alkoholu.

Zobacz także

33-latek został zatrzymany. W trakcie przeszukania policjanci odnaleźli również pistolet, którym groził on personelowi szpitala. Broń ta zostanie poddana teraz specjalistycznym badaniom. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

RadioZET.pl/chorzow.slaska.policja.gov.pl