Zamknij

Dramat w kopalni,. Nie żyje 22-letni górnik, spadły na niego skały

07.10.2020 10:28
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Dominik Gajda/REPORTER

Do dramatu doszło w nocy z wtorku na środę, na głębokości około 850 metrów. W wyniku dramatycznego wypadku śmierć poniósł 22-letni górnik, zatrudniony w kopalni Szczygłowice na Śląsku.

Tragiczny wypadek w kopalni Szczygłowice miał miejsce w nocy z wtorku na środę. Zginął 22-letni górnik. Został uderzony opadającymi skałami podczas prac w podziemnym wyrobisku – podał Wyższy Urząd Górniczy (WUG).

Zobacz także

Dyspozytor WUG powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że wypadek miał miejsce przed godzinie 1.30 w wyrobisku korytarzowym na poziomie 850 metrów.

Podczas skręcania obudowy chodnikowej poszkodowany został uderzony opadającymi skałami stropowymi. Mimo udzielonej pomocy i wykonanej reanimacji, lekarz o 2.25 stwierdził zgon poszkodowanego. Pracownik miał 22 lata

Dyspozytor WUG

Zaznaczono, że są to na razie informacje przekazane telefonicznie, nie ma jeszcze oficjalnego pisemnego raportu.

Tragedia w kopalni. Nie żyje 22-letni górnik

Tzw. Ruch Szczygłowice jest częścią kopalni Knurów-Szczygłowice, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Szczegółowe okoliczności wypadku będzie wyjaśniał nadzór górniczy.

Zobacz także

Z danych WUG wynika, że pracownik zmarły w kopalni Szczygłowice to dwunasta w tym roku śmiertelna ofiara pracy w polskim górnictwie i siódma w kopalniach węgla kamiennego. Do poprzedniego śmiertelnego wypadku doszło w połowie września w kopalni Rydułtowy, gdzie – także wskutek przysypania skałami stropowymi – zginał 45-letni górnik.

Zobacz także

Do śmiertelnych wypadków doszło w tym roku - oprócz kopalń Szczygłowice i Rydułtowy - także w kopalniach węgla kamiennego: Zofiówka, Ziemowit, Bobrek, Janina i Marcel, a ponadto w należących do KGHM kopalniach rud miedzi Rudna i Lubin oraz w odkrywkowych zakładach górniczych Drahle III w woj. podlaskim oraz Turów.

Zobacz także

W całym ubiegłym roku w górnictwie zginęły 23 osoby, z czego 16 w kopalniach węgla kamiennego. Doszło do 2326 wypadków, w tym 10 ciężkich.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP