Zamknij

Policja rozbiła potężną grupę przestępczą. Zarobili miliony na... podrabianiu oleju rzepakowego

Redakcja
08.03.2018 08:50
Olej
fot. Pixabay

Około 15 mln zł stracił Skarb Państwa na działalności rozbitej przez śląską policję grupy przestępczej, która ma na koncie fałszowanie faktur VAT, podawanie nieprawdy w deklaracjach podatkowych oraz wprowadzanie do obrotu nielegalnego oleju rzepakowego.

Jak podał w czwartek zespół prasowy śląskiej policji, funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej w Katowicach zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali w ostatnich dniach w prowadzonym śledztwie 47-letnią kobietę i o 3 lata młodszego mężczyznę. Oboje byli właścicielami firm handlujących olejem rzepakowym.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, poświadczenia nieprawdy w dokumentach oraz prania brudnych pieniędzy. Prokurator objął ich policyjnym dozorem, zakazał opuszczać kraj i zobowiązał do wpłaty poręczeń majątkowych - po 200 tys. zł.

Żadne z nich nie może też prowadzić działalności gospodarczej związanej ze sprzedażą oleju rzepakowego.

Zobacz także

Trzeci z podejrzanych, 26-latek, sam zgłosił się we wtorek do katowickiej prokuratury regionalnej.

Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych, kryminalni znaleźli broń oraz amunicję. Wszystko zostało już przekazane do laboratorium kryminalistycznego, gdzie przeprowadzona zostanie ich ekspertyza.

tenis
fot.

Jak zaznaczają policjanci, planowane są zatrzymania kolejnych osób w tej sprawie.

RadioZET.pl/pap/maal

C