Zamknij

Pociąg Pendolino potrącił pieszego. Duże opóźnienia na kolei

Redakcja
24.05.2018 08:02
Pociąg Pendolino potrącił pieszego. Duże opóźnienia na kolei
fot. Tomasz Kawka/East News

Pociąg Pendolino śmiertelnie potrącił w czwartek rano osobę przechodzącą przez torowisko w Katowicach-Piotrowicach, na popularnym szlaku kolejowym wiodącym z Katowic w kierunku Bielska-Białej, Żywca, Wisły i Zwardonia. Wypadek spowodował utrudnienia w ruchu i opóźnienia pociągów.

Jak podały Koleje Śląskie, ruch pasażerski na odcinku Tychy – Katowice Ligota został wstrzymany. W zamian dla pasażerów lokalnych linii przygotowano autobusy.

Zobacz także

Niektóre pociągi – m.in. poranny pociąg z Katowic do Wisły Głębce oraz pociąg z Bielska-Białej do Katowic – skierowano drogą okrężną przez stacje Orzesze Jaśkowice i Mikołów, co oznacza wielominutowe opóźnienia.

Zobacz także

Opóźnione są także inne pociągi, m.in. skład jadący ze stacji Tychy Lodowisko do Częstochowy oraz pociąg z Wisły Głębce do Katowic, który ma już ponad pół godziny opóźnienia.

Kolejarze przyznają, że przerwa w ruchu na tak popularnej trasie może spowodować opóźnienia na wielu liniach w regionie. Utrudnienia dotkną też pasażerów pociągów ekspresowych. Zablokowany szlak kolejowy prowadzi do granic z Czechami i Słowacją.

RadioZET.pl/PAP/KM