Zamknij

Śląskie: Pociąg uderzył w auto na przejeździe. 2 osoby w szpitalu

Redakcja
11.05.2018 08:53
Śląskie: Pociąg uderzył w auto na przejeździe. 2 osoby w szpitalu
fot. PAP

Dwaj mężczyźni trafili w piątek rano do szpitala po wypadku na przejeździe kolejowym w podczęstochowskiej Blachowni — w samochód, którym jechali, uderzył pociąg towarowy. Kierowca prawdopodobnie ominął opuszczony szlaban i wjechał na tory — podała policja.

Rzecznik częstochowskiej komendy podkom. Marta Ladowska przekazała PAP, że zgłoszenie o wypadku policja otrzymała ok. 5.30. – Seat z dwoma mężczyznami wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy załadowany węglem, jadący w kierunku Częstochowy – podała Ladowska.

Zobacz także

Według wstępnych informacji policji samochód objechał opuszczoną zaporę. Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym automatycznym przejeździe. Na drodze krajowej nr 46, gdzie wydarzył się wypadek, nie ma utrudnień w ruchu.

Zobacz także

Według danych spółki PKP Polskie Linie Kolejowe 99 proc. zdarzeń na przejazdach kolejowo-drogowych w 2017 r. spowodowali nieostrożni kierowcy – najczęściej nie zatrzymują się przed znakiem „Stop”, ignorują czerwone pulsujące światło, wjeżdżają pod opadające rogatki lub je objeżdżają.

Tylko w ubiegłym roku PKP PLK przekazały policji prawie tysiąc nagrań z wykroczeniami na przejazdach kolejowych. Nagrania monitoringu służą też PKP PLK jako materiał szkoleniowy wskazujący, jakie niewłaściwe zachowania kierowców na przejazdach mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków.

RadioZET.pl/PAP/KM