Zamknij

Pijany motocyklista uciekał przed policją. Wiózł broń i narkotyki

17.07.2019 22:49
Pijany motocyklista uciekał przed policją. Wiózł broń i narkotyki
fot. Śląska Policja

Poproszony o zatrzymanie się do policyjnej kontroli motocyklista zaczął uciekać. Mężczyzna doprowadził do kolizji z radiowozem. A był to jedynie początek jego problemów. Okazało się, że jest pijany, a do tego posiada...nielegalną broń i narkotyki.

Motocyklista próbował uniknąć kontroli śląskiej drogówki. Jego rajd w miejscowości Kłobuck nie potrwał jednak długo. W trakcie ucieczki mężczyzna doprowadził do niegroźnej kolizji z radiowozem.

Przy kontroli okazało się, że jechał na podwójnym gazie. Badanie alkomatem wykazało u 34-latka ponad pół promila alkoholu. Jakby tego było mało, w bagażniku mundurowi znaleźli broń i ważący pół kilograma worek z amfetaminą.

34-latek usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, nielegalnej broni i amunicji, a także kierowania motocyklem po alkoholu. Został objęty policyjnym dozorem. Musiał wnieść poręczenie majątkowe.

Zobacz także

Co ciekawe, mundurowi może nie zwróciliby uwagi na motocyklistę, gdyby nie… brak tablic rejestracyjnych w motorze. Na widok zainteresowanych policjantów mężczyzna przyspieszył tempa. Tak zaczęły się jego problemy.

Podczas przeszukania przewożonego bagażu policjanci znaleźli przy nim przedmiot przypominający broń palną i amunicję, a także worek foliowy z białym proszkiem. Po sprawdzeniu substancji policyjnym testerem okazało się, że proszek to amfetamina o łącznej wadze ponad pół kilograma.

komunikat śląskiej policji

Sprawę wyjaśniają kłobuccy śledczy pod nadzorem prokuratora. Amfetamina trafiła do policyjnego laboratorium.

RadioZET.pl/PAP