Zamknij

Żory: Ukraiński student pobity do nieprzytomności. Sprowokował grupkę agresorów?

24.09.2019 10:23

Bandycki napad na studenta z Ukrainy w Żorach (woj. śląskie). W sobotę, 21 września 19-latek został brutalnie pobity przez 5-osobową grupkę. Jak podaje „Dziennik Zachodni”, agresorzy wybili mu zęby i skopali do nieprzytomności. Nieoficjalnie mówi się, że sam sprowokował do agresji.

Pobicie
fot. East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Policja z Żor szuka sprawców pobicia ukraińskiego studenta. Sponiewierany do nieprzytomności przeżył dzięki interwencji przechodniów, którzy zawiadomili pogotowie.

Zobacz także

Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, został zaatakowany krótko po tym, gdy odpowiedział grupce, że pochodzi z Ukrainy. Sprawcy rzucili się na 19-latka, a następnie zaczęli kopać, również gdy leżał na ziemi. Student z Ukrainy został przetransportowany do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy.

Policja z Żor szuka sprawców. Zwraca się z apelem o pomoc w namierzeniu.

Wszelkie informacje, w tym anonimowe, przyjmowane będą osobiście lub pod numerami tel. 32 47 88 281, 32 47 88 337, 32 47 88 200. Policja w Żorach

Z kolei Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wyznaczył nagrodę w wysokości 4 tys. zł za pomoc w ujęciu sprawców. 

Lokalne media: Sprowokował agresorów?

Serwis Tuzory.pl przybliża niepodane przez służby kulisy agresji na Ukraińca. Czytelnicy przekazali lokalnemu serwisowi, że sam student wszczął awanturę, a jego pochodzenie nie było bezpośrednią przyczyną pobicia. Sprawa nie jest więc jednoznaczna.

RadioZET.pl/Policja w Żorach/Dziennik Zachodni/Tuzory.pl