Zamknij

Śląskie: Zderzenie autobusów w Będzinie. Ok. 20 osób poszkodowanych

Redakcja
22.06.2018 11:20
Śląskie: Zderzenie autobusów w Będzinie. Ok. 20 osób poszkodowanych
fot. Policja.pl

Około 20 osób zostało w różny sposób poszkodowanych w piątek rano w Będzinie, po tym, jak autobus komunikacji miejskiej najechał na inny autobus. Na miejsce dotarło kilka zespołów ratowniczych, w tym lotniczy; pokrzywdzeni nie doznali jednak poważniejszych obrażeń.

Jak poinformował PAP starszy sierżant Tomasz Mogielski z Komendy Miejskiej Policji w Będzinie, wypadek miał miejsce na tamtejszej ul. Wolności. To przelotowa droga prowadząca z centrum miasta do węzła z trasą nr 86 (odcinek tzw. gierkówki Katowice-Warszawa) i dalej w kierunku dzielnicy Grodziec.

Zobacz także

„Autobusami podróżowały osoby w różnym wieku, większość w starszym. Z tego, co mi wiadomo, około 20 osób zostało w różny sposób pokrzywdzonych. Wiem, że żadnych poważniejszych obrażeń te osoby nie doznały. Są karetki na miejscu, dwie osoby zostały odwiezione do szpitala; był także śmigłowiec, ale nie było potrzeby jego wykorzystania” – relacjonował Mogielski.

Zobacz także

Jak uściślił, wiele osób spośród poszkodowanych, wśród nich kobieta w ciąży, nie wyraziło zgody na transport do szpitala. Na razie nie są znane bliższe okoliczności zdarzenia. Wiadomo, że w tył stojącego na przystanku – w ciągu drogi – autobusu komunikacji miejskiej uderzył inny, dojeżdżający w to miejsce autobus.

RadioZET.pl/PAP/KM