W wulgarnych słowach drwił ze śmierci Pawła Adamowicza. Pracownik JSW jest już w rękach policji

Redakcja
16.01.2019 20:41
W wulgarnych słowach drwił ze śmierci Pawła Adamowicza. Pracownik JSW jest już w rękach policji
fot. Facebook

Śląska policja zatrzymała 34-letnieego mężczyznę, który publicznie, w wulgarnych słowach drwił ze śmierci tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. To pracownik JSW.  Spółka już zapowiedziała wyciągnięcie konsekwencji wobec 34-latka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wtorkowy wpis mężczyzny na Facebooku opublikował na swoim profilu Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.  Wpis był publiczny a profil mężczyzny zawierał dane osobowe i te, dotyczące jego miejsca pracy.

50411467_900553790119755_8030606919506853888_n
fot. Facebook

Zobacz także

Sprawą zajęli się policjanci z KWP w Katowicach i kryminalni z Gliwic, którzy w środę w Knurowie zatrzymali 34-latka.

- Jest on podejrzewany o to, że na jednym z portali społecznościowych publicznie drwił ze śmierci zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska pana Pawła Adamowicza oraz pochwalał popełnienie tego przestępstwa – powiedział młodszy aspirant Olaf Burakiewicz.

Dodał, że wyjaśnianie tego przestępstwa jest na bardzo wczesnym etapie, a czynności z udziałem zatrzymanego rozpoczęły się niedawno.

„Mediom dziękujemy za czujność i błyskawiczną reakcję na tego rodzaju bezprawne zachowanie w sieci’ – napisali na swoim profilu na Facebooku śląscy policjanci.

Zobacz także

Także w środę spółka JSW Szkolenie i Górnictwo opublikowała na swojej stronie oświadczenie w sprawie wpisu swojego pracownika.

„Jesteśmy oburzeni treścią wpisu i jednoznacznie potępiamy wypowiedzi odnoszące się do zabójstwa Pana Pawła Adamowicza” – napisał w imieniu zarządu spółki JSW SiG jej prezes Gabriel Cyrulik.

„Uznajemy ten komentarz za naruszenie kodeksu etyki, obowiązującego wszystkich pracowników grupy kapitałowej JSW SA. Pracownik został pisemnie wezwany do zdjęcia tego wpisu z informacyjnej przestrzeni publicznej. Wszczęliśmy także postępowanie dyscyplinarne w zakresie złamania kodeksu etyki i zamierzamy wyciągnąć służbowe sankcje” – czytamy dalej w oświadczeniu.

Jak zaznaczył, zarząd JSW SiG poinformował policję o „rażącym naruszeniu wolności wypowiedzi w zakresie mowy nienawiści” przez pracownika tej spółki.

Zobacz także

Po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła mieszkańcy wielu miast gromadzili się, by zaprotestować przeciwko przemocy i uczcić pamięć zmarłego. W sieci pojawiło się jednak wiele komentarzy, które pochwalają działania zabójcy. Na bieżąco publikuje je Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

RadioZET.pl/PAP/JŚ