To już pewne! Jeden z największych organizatorów komunikacji miejskiej w Polsce zostanie zlikwidowany

Redakcja
17.10.2017 11:11
To już pewne! Jeden z największych organizatorów komunikacji miejskiej w Polsce zostanie zlikwidowany
fot. DAWID CHALIMONIUK / AGENCJA GAZETA

W przyszłym roku zaczną się przygotowania do likwidacji KZK GOP - pisze katowicki oddział ''Gazety Wyborczej''. Kto przejmie obowiązki organizatora publicznego transportu zbiorowego na terenie metropolii śląskiej? 

Zagłosuj

Z jakich środków transportu publicznego korzystasz?

Liczba głosów:

Następcą KZK GOP ma zostać metropolitalny zarząd komunikacji, choć to jeszcze nieoficjalna nazwa. Jak informuje Kazimierz Karolczak, szef metropolii, 1 stycznia 2018 roku zostanie powołana jednostka budżetowa, która będzie działała równolegle do KZK GOP. 

- Nowa jednostka będzie przygotowywać się przez rok do przejęcia zadań KZK GOP, które zgodnie z tym planem przestanie istnieć 1 stycznia 2019 roku – mówi ''GW'' Kazimierz Karolczak.

Zobacz także

- KZK GOP nijak nie spełnia oczekiwań pasażerów. Wręcz zachęca do korzystania z własnego samochodu. Ze względu na archaiczną organizację tego przedsiębiorstwa standardy jego usług są dalekie od tych obowiązujących w innych dużych ośrodkach miejskich, chociażby w Krakowie bądź Warszawie, czy pobliskim Jaworznie. Trzymajmy kciuki za to, by organizator komunikacji w nowej formule był na prawdziwie europejskim poziomie - mówi w rozmowie z Radiem ZET katowicki działacz społeczny Stowarzyszenia BoMiasto.pl Hubert Morawski.

Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego powstał w 1991 roku. Aktualnie do związku należy 29 miast i gmin z województwa śląskiego. 

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/DG