Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Karambol na S1. Nie żyje jedna osoba. 11 rannych

17.09.2018 07:08
xxx wiadomosci

35-letni mężczyzna zginął, a jedenaście osób, w tym czworo dzieci doznało obrażeń w wyniku karambolu na drodze S1 w Jaworznie (Śląskie) – podało Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratownictwa.

Karambol na S1. Nie żyje jedna osoba. 11 rannych fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prawdopodobną przyczyną karambolu był silny dym unoszący się z palących się pod wiaduktem śmieci. Najpierw na pasie w kierunku Częstochowy zderzyły się 4 samochody a chwilę później na przeciwnym aż 12 aut.

 - Ze wstępnych ustaleń wynika, że spod wiaduktu zaczął wydobywać się gęsty dym, wstępnie rozmawialiśmy z kierowcą, który jako pierwszy wjechał w dym, poruszał się ciągnikiem siodłowym, gdy wjechał w dym gwałtownie nacisnął pedał hamulca, przez co następne samochody zaczęły na niego najeżdżać od tyłu. Tak doszło do karambolu i wypadku śmiertelnego - mówił TVN24 podinspektor Jacek Sowa z KMP w Jaworznie.

35-latek został zakleszczony w samochodzie. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu wydostali go strażacy. Pracownicy pogotowia podjęli reanimację; wezwano też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego by przetransportować mężczyznę do szpitala, lekarz stwierdził jednak zgon.

Według dotychczasowych ustaleń, poszkodowanych zostało też 11 innych osób, są sukcesywnie przewożone do szpitali.

RadioZET.pl/PAP/TVN24/BM

Oceń