Zamknij

Karambol na S1. Nie żyje jedna osoba. 11 rannych

Redakcja
17.09.2018 07:08
Karambol na S1. Nie żyje jedna osoba. 11 rannych
fot. Shutterstock

35-letni mężczyzna zginął, a jedenaście osób, w tym czworo dzieci doznało obrażeń w wyniku karambolu na drodze S1 w Jaworznie (Śląskie) – podało Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratownictwa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prawdopodobną przyczyną karambolu był silny dym unoszący się z palących się pod wiaduktem śmieci. Najpierw na pasie w kierunku Częstochowy zderzyły się 4 samochody a chwilę później na przeciwnym aż 12 aut.

 - Ze wstępnych ustaleń wynika, że spod wiaduktu zaczął wydobywać się gęsty dym, wstępnie rozmawialiśmy z kierowcą, który jako pierwszy wjechał w dym, poruszał się ciągnikiem siodłowym, gdy wjechał w dym gwałtownie nacisnął pedał hamulca, przez co następne samochody zaczęły na niego najeżdżać od tyłu. Tak doszło do karambolu i wypadku śmiertelnego - mówił TVN24 podinspektor Jacek Sowa z KMP w Jaworznie.

35-latek został zakleszczony w samochodzie. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu wydostali go strażacy. Pracownicy pogotowia podjęli reanimację; wezwano też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego by przetransportować mężczyznę do szpitala, lekarz stwierdził jednak zgon.

Według dotychczasowych ustaleń, poszkodowanych zostało też 11 innych osób, są sukcesywnie przewożone do szpitali.

RadioZET.pl/PAP/TVN24/BM