Zamknij

Wjechał na tory mimo opadających szlabanów. ''Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie'' [WIDEO]

Redakcja
21.03.2018 14:11
PKP
fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Policja ustala personalia kierowcy miejskiego autobusu, który przejechał przez przejazd kolejowy w Wodzisławiu Śląskim mimo zamykających się szlabanów. Policja, ku przestrodze, opublikowała film z monitoringu. Widać na nim, jak opadająca rogatka w uderza w dach pojazdu.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

To było skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, autobus mógł utknąć między szlabanami - podkreślają przedstawiciele policji i spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Sytuacja wydarzyła się w niedzielę na przejeździe kolejowym przy ulicy Kopernika. Policjanci zajęli się sprawą po tym, jak ktoś opisał ją na jednym z wodzisławskich portali. Zwrócili się do kolei o udostępnienie nagrania z monitoringu.

- Jak pokazuje nagranie, kierowca omal nie dopuścił do tragedii, przejeżdżając przez tory kolejowe, mimo zamykających się już szlabanów. Policjanci publikują to nagranie i apelują o zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowych - powiedziała w środę PAP rzeczniczka wodzisławskiej policji kom. Marta Pydych.

Nagranie opublikowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe: 

Policjanci zauważyli na filmie dwa wykroczenia popełnione przez kierowcę autobusu. Nie tylko zlekceważył czerwone światła i zamykające się szlabany na przejeździe, ale też chwilę wcześniej, dojeżdżając do torów z ulicy Skrzyszowskiej na ulicę Kopernika nie zastosował się do znaku "Stop".

Zobacz także

Policjanci prowadzą postępowanie, które ma doprowadzić do ustalenia kierowcy i skierowania przeciwko niemu wniosku o ukaranie. Popełnione przez niego wykroczenia zagrożone są karą aresztu i grzywny.

Jak podkreślił Jacek Karniewski ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, kierowca na niebezpieczeństwo naraził nie tylko siebie ale także pasażerów, których przewoził. - To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, którego nie wolno akceptować - zaznaczył.

RadioZET.pl/PAP/DG