Zamknij

Tragedia podczas wypalania traw. Strażacy znaleźli zwłoki kobiety

Redakcja
02.04.2019 17:51
Tragedia podczas wypalania traw. Strażacy znaleźli zwłoki kobiety
fot. KPPSP w Żywcu

Tragedia rozegrała się w Międzybrodziu Bialskim w powiecie żywieckim na Śląsku. Strażacy gaszący pożar natrafili na zwłoki 84-letniej kobiety. Służby ustalają, czy to ona wypalała trawy, czy doszło do przypadkowego zapalenia.  

Strażacy zostali wezwani do gaszenia pożaru w Międzybrodziu Bialskim we wtorek rano. Z relacji służb wynika, że około godziny 11 strażacy znaleźli tam ciało 84-letniej kobiety.

Służby podkreślają, że na razie nie ma pewności, jak doszło do tragedii. Nie wyklucza się, że ofiara sama podpalała trawę. Policja wyjaśnia teraz szczegółowe okoliczności pożaru. Prokurator zlecił już przeprowadzenie sekcji zwłok.

Wypalanie traw. Co za to grozi?

Służby przypominają, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne dla życia i zdrowia, ale też traktowane jako wykroczenie. Grozi za nie grzywna  w wysokości nawet do 5000 zł.

Co roku apelujemy o niewypalanie suchych traw. Powyższy przykład pokazuje, że jest to bardzo niebezpieczne dla życia i zdrowia. W tym roku w powiecie żywieckim zanotowaliśmy już prawie sto takich zdarzeń. Spłonęło już prawie 15 hektarów nieużytków

mówi rzecznik żywieckiej straży, aspirant sztabowy Marek Tetłak

RadioZET.pl/dziennikzachodni.pl/KPPSP w Żywcu