Zamknij

Makabryczny wypadek na quadzie. 23-latce pręt bramy wbił się w twarz

29.07.2020 15:41
Wypadek na quadzie
fot. Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Makabrycznie zakończyła się nocna przejażdżka quadem w jednej z podczęstochowskich wsi. Pojazd uderzył w bramę, której pręt wbił się w podbródek 23-letniej pasażerki. Dokładne przyczyny oraz okoliczności zdarzenia ustala policja. 

Do zdarzenia - o którym informują m.in. Onet i częstochowska "Gazeta Wyborcza" - doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 26 na 27 lipca) we wsi Libidza w powiecie kłobuckim (niedaleko Częstochowy). Na nocną przejażdżkę wybrały się dwie osoby - kierowca quada oraz jego znajoma. 

Zobacz także

Niestety, w pewnym momencie pojazd wpadł w bramę, której kierujący nim najprawdopodobniej nie zauważył w ciemności. Makabryczne konsekwencje miał ten wypadek dla pasażerki. 23-latce bowiem pręt od bramy wbił się w podbródek i wyszedł pod okiem. Mężczyzna doznał zaś uszkodzenia łuku brwiowego.

Gdy na miejsce dotarli strażacy z Kłobucka oraz z OSP w Libidzy zobaczyli młodą kobietę wiszącą na metalowym, ostro zakończonym przęśle bramy wjazdowej do posesji. Jeden z prętów przebił jej podbródek i wyszedł w okolicy oka

- czytamy w "Wyborczej". Trzeba było wyciąć kawałek bramy, aby uwolnić kobietę. Oboje zostali przewiezieni do szpitala w Sosnowcu, ich życiu ani zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Przyczyny oraz dokładne okoliczności wypadku wyjaśniać teraz będzie policja. 

Zobacz także

Według wstępnych ustaleń - podawanych przez "GW" - podczas przejażdżki quad się przewrócił i przygniótł kierowcę, a jego towarzyszkę siła uderzenia wyrzuciła do góry, po czym zawisła na ogrodzeniu. Nieoficjalne doniesienia mówią też o tym, że mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Onet.pl/czestochowa.wyborcza.pl