Zamknij

Znęcał się nad 91-letnią matką. Miał prawie 3 promile alkoholu

Redakcja
07.07.2018 12:30
Policja
fot. East News

62-letni mężczyzna, podejrzany o znęcanie się nad swoją sędziwą matką, spędzi najbliższe miesiące w areszcie. Decyzję taką podjął sąd w Bielsku-Białej po tym, gdy agresor po raz kolejny po pijanemu pobił 91-letnią kobietę.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Byłeś/aś świadkiem przemocy domowej?

Liczba głosów:

Mężczyzna był już notowany za znęcanie się nad matką. W grudniu zeszłego roku opuścił więzienie, gdzie znalazł się właśnie za przemoc domową. W czerwcu tego roku policjanci ponownie interweniowali w bielskim mieszkaniu, gdzie 62-latek wszczął awanturę.

Prokurator objął go wówczas policyjnym dozorem, zakazał zbliżania się matki i nakazał opuścić dom, w którym razem mieszkali.

- Mężczyzna notorycznie naruszał jednak obowiązujące go środki zapobiegawcze. W dalszym ciągu nachodził kobietę w jej domu i wszczynał awantury, w trakcie których groził kobiecie pozbawieniem życia. Kilka dni temu napastnik ponownie pobił swoją matkę. Na szczęście pokrzywdzona doznała niegroźnych obrażeń ciała - podała w piątek bielska policja.

Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Nazajutrz usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury i sądu. W piątek bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP/DG