Zamknij

Miał utopić psa w zalanej piwnicy. To nie jedyne, za co odpowie

07.01.2020 18:54
Pies
fot. Shutterstock

Nawet pięć lat więzienia grozi 31-latkowi z Kochcic (pow. lubliniecki, woj. śląskie), podejrzanemu o utopienie psa. Martwe zwierzę znaleziono w zalanej piwnicy domu, w którym mieszka mężczyzna. 31-latek odpowie też za znęcanie się nad matką. Mężczyzna został aresztowany.

Chcesz otrzymywać więcej informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Jak podał we wtorek zespół prasowy śląskiej policji, kilka dni temu dyżurny lublinieckiej komendy został poinformowany, że w częściowo zalanej piwnicy na jednej z posesji w Kochcicach ma być przetrzymywany pies.

Zobacz także

Po wypompowaniu z zalanego pomieszczenia wody mundurowi znaleźli martwe zwierzę. Policjanci przypuszczają, że terier utonął. Zweryfikuje to jeszcze sekcja zwłok zwierzęcia.

Ze zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego wynika, że podejrzanym o uśmiercenie psa jest 31-latek, który mieszka na tej posesji

młodszy aspirant Michał Sklarczyk z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu

Podczas wykonywania czynności na miejscu policjanci ustalili też, że mężczyzna znęcał się nad swoją matką. 31-latek usłyszał zarzut również w tej sprawie.

Zobacz także

Na wniosek śledczych lubliniecki sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 31-latka na trzy miesiące. Za znęcanie się nad matką oraz zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi mu do pięciu lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP