Zamknij

Nie żyje 15-latka, potrącona przez pijanego 19-latka

25.09.2020 18:24
Zdjęcie ilustracyjne
fot. VILevi/Shutterstock

Nie żyje 15-letnia dziewczyna, potrącona w miniony weekend w Godowie w powiecie wodzisławskim (województwo śląskie) przez pijanego 19-latka.

Nie żyje 15-latka, potrącona w zeszły weekend przez 19-latka. Poinformowało o tym w piątek Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie przewieziono ją bezpośrednio po wypadku.

Według dotychczasowych ustaleń śledztwa, w sobotę wieczorem w Godowie na ul. Powstańców Śląskich jadący z nadmierną prędkością kierowca skody octavii stracił panowanie nad pojazdem. Ato wjechało na chodnik i potrąciło 15-letnią mieszkankę powiatu wodzisławskiego, wsiadającą w tym samym czasie do zaparkowanego na poboczu pojazdu.

Zobacz także

Kierowca kontynuował jazdę, uciekając z miejsca zdarzenia i nie udzielając pomocy potrąconej nastolatce. Następnie kierujący porzucił samochód przy ul. 1 Maja w Godowie i pieszo oddalił się do miejsca, w którym próbował się ukryć.

Tragiczny wypadek. Nie żyje 15-latka, potrącona przez pijanego 19-latka

Na miejsce wypadku jako pierwsi dotarli policjanci z posterunku w Gołkowicach, udzielili oni pierwszej pomocy dziewczynie, która niedługo później została zabrana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jej stan lekarze od początku oceniali jako bardzo ciężki.

Zobacz także

Mundurowi szybko schwytali sprawcę wypadku. Do miejsca, w którym się ukrywał doprowadził ich policyjny pies. Podczas badania alkomatem okazało się, że 19-latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Zobacz także

W poniedziałek sprawca wypadku usłyszał prokuratorskie zarzuty, przyznał się do winy. We wtorek sąd uwzględnił wniosek o aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Mężczyźnie zarzucono spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości, nieudzielenie pomocy oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zgon ofiary wypadku oznacza zmianę kwalifikacji czynu i zagrożenie wyższą karą.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP