Pijany woził 5-letnie dziecko quadem. Okazało się, że był poszukiwany

Mikołaj Pietraszewski
05.04.2019 10:21
Quad
fot. Shutterstock

32-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego woził po pijanemu quadem 5-letnie dziecko – poinformowała w piątek śląska policja. Mężczyznę zatrzymano po zgłoszeniu świadków zdarzenia. Okazało się, że był poszukiwany.

Dyżurny wodzisławskiej komendy odebrał zgłoszenie o kierowcy, który pomiędzy blokami jeździ bez kasku quadem i wozi małe dziecko. Na miejsce wysłano patrol ruchu drogowego, który zatrzymał pojazd do kontroli.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Prowadził go 32-latek, z tyłu siedział 5-letni chłopiec. Kierowca został przebadany na zawartość alkoholu, badanie wykazało prawie promil. Podczas kontroli wyszły jeszcze na jaw dodatkowe przewinienia. Kierowca nie miał uprawnień do kierowania, a na quadzie założona była tablica rejestracyjna z innego pojazdu. Czterokołowiec nie był w ogóle zarejestrowany i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia.

Zobacz także

Dziecko oddano pod opiekę rodzinie, a kierowcę przewieziono do komendy. Tam okazało się, że wodzisławianin jest poszukiwany przez organy ścigania. Mężczyzna odpowie teraz za jazdę quadem w stanie nietrzeźwości i za wszystkie popełnione podczas jazdy wykroczenia.

RadioZET.pl/PAP