Policjant zastrzelił się na cmentarzu. „Obok niego leżała broń”

Redakcja
27.09.2018 10:20
Policjant zastrzelił się na cmentarzu. „Obok niego leżała broń”
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER

Na cmentarzu w Porębie w województwie śląskim odnaleziono ciało policjanta z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej – informuje „Dziennik Zachodni”. Funkcjonariusz najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragedii w Porębie nieopodal Zawiercia doszło w poniedziałek, 24 września. Jak podaje „Dziennik Zachodni”, na cmentarzu znaleziono ciało 35-letniego policjanta. Obok niego leżała broń. Mężczyzna pracował w policji od 10 lat. 
– Nie komentujemy tej sprawy ze względu na prokuratorskie śledztwo – powiedział w rozmowie z „DZ” asp. szt. Mariusz Miszczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Zobacz także

Śledztwo w sprawie śmierci funkcjonariusza prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zawierciu. 

CZYTAJ TAKŻE: Tych kilka sygnałów może zwiastować, że bliska osoba chce popełnić samobójstwo

Jeżeli czujesz, że potrzebujesz pomocy, ale wstydzisz się lub po prostu nie potrafisz porozmawiać o tym z najbliższymi, możesz zwrócić się do Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego – zarówno telefonicznie, dzwoniąc pod bezpłatny numer: 800 702 222 (czynny całą dobę), jak i przez internet. Z psychologami, terapeutami, pedagogami, a także psychiatrami, prawnikami oraz pracownikami socjalnymi można porozmawiać także po przekierowaniu z numeru alarmowego 112 – jeśli poinformujemy o tym, że nękają nas myśli samobójcze. Specjaliści będą z nami utrzymywać kontakt telefoniczny aż do momentu przybycia służb ratunkowych. Można też dzwonić pod bezpłatny numer zaufania dla dzieci i młodzieży (116 111).

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/DG