Śląskie. Samobójstwo na strzelnicy w Tarnowskich Górach. To kolejny taki przypadek

Redakcja
26.10.2017 11:55
Śląskie. Samobójstwo na strzelnicy w Tarnowskich Górach. To kolejny taki przypadek
fot. Arkadiusz Wojtasiewicz/Agencja Gazeta

29-letni mieszkaniec Bytomia popełnił samobójstwo na strzelnicy sportowej w Tarnowskich Górach. - Skierował lufę broni w twarz i strzelił - podała w czwartek śląska policja. To już drugi tego typu przypadek na tej samej strzelnicy w ostatnich kilku miesiącach.

Do samobójstwa doszło w środę późnym popołudniem. - Mężczyzna przyszedł na strzelnicę, wykupił amunicję i po przeszkoleniu z zasad bezpieczeństwa i obsługi broni zaczął strzelać. W pewnym momencie odwrócił broń w kierunku twarzy i oddał strzał - powiedział PAP młodszy aspirant Damian Cecierski z policji w Tarnowskich Górach.

Mężczyzna zginął na miejscu. Z udziałem prokuratora w strzelnicy przeprowadzono oględziny. Zabezpieczono też materiały z monitoringu obiektu. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach.

Zobacz także

- Przyczyny tego samobójstwa nie są nam na razie znane. Liczymy, że uda się je ustalić po przesłuchaniu członków rodziny 29-latka i innych świadków oraz po sekcji zwłok - powiedział Ciecierski.

To kolejne samobójstwo na tej samej strzelnicy. W lipcu br. w podobnych okolicznościach życie odebrał tam sobie 23-letni zabrzanin.

Z kolei we wrześniu 2014 r. na strzelnicy w Chorzowie Hubert Ch. zabił instruktora z wypożyczonej broni i próbował zabić jeszcze drugą osobę z obsługi. Jego proces dobiega końca przed katowickim sądem.

RadioZET.pl/PAP/KM