Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tragedia w Siamoszycach. Utonął 46-letni mężczyzna

12.08.2018 22:02
xxx wiadomosci

Tragiczny bilans utonięć w Polsce wciąż rośnie. We wsi Siamoszyce w województwie śląskim utopił się 46-letni mężczyzna. To drugi taki przypadek w trakcie tegorocznych wakacji.

Zalew w Siamoszycach fot. Zalew w Siamoszycach

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do tragedii doszło w niedzielę, 12 sierpnia, po godzinie 19, na terenie zalewu w Siamoszycach w gminie Kroczyce. Jak podaje portal Zawiercie112, służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o utonięciu mężczyzny. 

Na miejsce wysłano dwa zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu, OSP Marciszów i Zespół Ratownictwa Medycznego. 46-latka udało się wydobyć na brzeg zalewu. Niestety, mimo szybkiej reanimacji, mężczyzna zmarł. Sprawę wyjaśnia policja. 

W sobotę, 4 sierpnia, nad terenie tego samego zalewu utonął 43-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego. 

Tragiczny bilans utonięć

Policjanci apelują, aby korzystać ze strzeżonych kąpielisk pod okiem ratowników, nie wypływać zbyt daleko od brzegu, zwłaszcza po zmierzchu albo w niesprzyjających warunkach pogodowych. Przed wejściem do wody należy schładzać ciało, aby uniknąć wstrząsu termicznego.

Według policji najczęstszą przyczyną tragedii nad wodą jest brak ostrożności i przecenienie swoich umiejętności pływackich, a także alkohol.

RadioZET.pl/Zawiercie112/DG 

Oceń