Wyciek chemikaliów na południu Polski. Akcja służb

Redakcja
03.12.2017 16:20
Wyciek chemikaliów na południu Polski. Akcja służb
fot. PAP

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich wyjaśniają sprawę pozostawienia na terenie dawnej bazy paliw 57 beczek z nieznaną substancją. ''Jeden z pojemników był nieszczelny i substancja wydostała się na zewnątrz'' - podał portal ''Wirtualna Polska''. 

Do zdarzenia doszło w sobotę w południe przy ul. Katowickiej w Siemianowicach Śląskich. Na miejsce opuszczonego zakładu wezwano straż pożarną wraz z jednostką chemiczną z Katowic-Piotrowic. - Ratownicy oczyścili teren i zasypali piaskiem, a resztę substancji z uszkodzonego zbiornika przepompowali do innej beczki - powiedział w rozmowie z ''WP'' kpt. Mariusz Rozenberg, rzecznik prasowy straży pożarnej w Siemianowicach Śląskich.

Zobacz także

Ze wstępnych ustaleń wynika, że substancja, która wyciekła z pojemników to pochodna węglowodorów i nie stanowi zagrożenia dla środowiska. 

- Próbki były jednak zbyt rozcieńczone wodą, żeby nasi specjaliści mogli stwierdzić na miejscu, co to jest dokładnie. Przeprowadzone będą kolejne badania - dodaje kpt. Rozenberg.

RadioZET.pl/wp.pl/DG