Śląskie: zderzenie trzech ciężarówek i dwóch aut. Są ofiary śmiertelne

Redakcja
25.10.2017 13:27
Śląskie: zderzenie trzech ciężarówek i dwóch aut. Są ofiary śmiertelne
fot. Łukasz Antczak/Agencja Gazeta

Po nocnym wypadku, w środę rano na wysokości Mykanowa k. Częstochowy (Śląskie) zablokowana jest droga krajowa nr 1 w kierunku Katowic. W zderzeniu trzech ciężarówek i dwóch aut osobowych śmierć poniosły dwie osoby, cztery trafiły do szpitali.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku. Początkowo służby ratownicze sądziły, że zderzyły się trzy ciężarówki i samochód osobowy. Nad ranem, gdy ugaszono pożar jednej z ciężarówek, okazało się, że pod naczepą znajduje się jeszcze jeden, zmiażdżony i zwęglony samochód.

- W spalonym wraku znajdowały się zwęglone zwłoki dwóch osób - poinformowała PAP rzeczniczka częstochowskiej policji podkom. Marta Ladowska.

Ciężarówka, która przygniotła samochód osobowy, całkowicie spłonęła. Dopiero po ugaszeniu pożaru i podniesieniu resztek naczepy strażacy dojrzeli znajdujące się pod spodem zmiażdżone auto, a w nim zwłoki ofiar.

Trwają czynności policyjne

Do wypadku doszło krótko po północy z wtorku na środę. Do szpitala trafiły cztery poszkodowane osoby. Na razie nie ma informacji, w jakim są stanie.

Jak poinformowała podkom. Ladowska, czynności policyjne na miejscu wypadku potrwają jeszcze co najmniej kilka godzin. Policjanci wytyczyli objazd w kierunku Katowic. Na skrzyżowaniu poprzedzającym miejsce wypadku policjanci kierują kierowców na lokalne drogi.

Ruch drogą krajową nr 1 w kierunku Łodzi i Warszawy odbywa się normalnie. Policjanci apelują do jadących tamtędy kierowców, by nie doprowadzali do groźnych sytuacji poprzez hamowanie i przyglądanie się akcji, ponieważ spowalnia to ruch i zwiększa ryzyko kolejnych wypadków.

RadioZET.pl/PAP/KM