Zamknij

Wypadek na S1. Nie żyje 1 osoba

Redakcja
28.10.2018 09:16
Wypadek na S1. Nie żyje 1 osoba
fot. Shutterstock

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w wypadku, do którego doszło w sobotę późnym wieczorem na drodze S1 w Przybędzy koło Żywca (Śląskie) – podali żywieccy policjanci. Droga, która prowadzi do granicy ze Słowacją w Zwardoniu, jest nieprzejezdna.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Z ustaleń policjantów wynika, że do wypadku doszło, gdy kierujący Renault Megane wyprzedzał inny samochód. „Podczas tego manewru zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka Fiatem Seicento. Kobieta, która go prowadziła, zginęła” – powiedział sierż. szt. Paweł Kotarski z żywieckiej policji.

Zobacz także

Oficer dyżurny żywieckiej straży pożarnej asp. szt. Robert Głowacz poinformował, że do szpitala trafił kierowca Megane oraz osoba, która z nim podróżowała. "Jedna z tych osób jest w ciężkim stanie" - dodał.

W wypadku uczestniczyły także dwa inne samochody osobowe, które znalazły się na miejscu wypadku, gdy do niego doszło. „Najechały na auta, które się zderzyły. Na szczęście nikt w nich nie odniósł ran” – dodał Kotarski.

Zobacz także

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności wypadku.

Późnym wieczorem droga S1 między węzłami Browar i Przybędza była nieprzejezdna. Policja kierowała ruch na objazdy. "Nie jesteśmy w tej chwili określić, jak długo potrwają utrudnienia. Pracują tam policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz prokurator" - dodał sierż. szt. Paweł Kotarski.

RadioZET.pl/PAP/BM