Zamknij

Śląsk. Śmierć na drodze. Wyprzedzała rowerzystę, nie zdążyła zjechać na swój pas

19.08.2020 08:29
wypadek
fot. Lukasz Solski/East News

Tragiczny wypadek na trasie Koszęcin-Lubliniec (woj. śląskie). Trzy kobiety podróżowały do pracy busem. Zderzyły się czołowo z TIR-em. Dwie osoby zginęły, jedna w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala.

Do tragedii doszło na Drodze Wojewódzkiej nr 906, na wysokości miejscowości Irki. Według relacji świadków, na które powołuje się "Dziennik Zachodni", kobieta wyprzedzała rowerzystę. 

Zobacz także

Czołowe zderzenie busa z TIR-em. Nie żyją dwie kobiety

Kierująca busem kobieta nie zdążyła zjechać na swój pas. Bus czołowo zderzył się z TIR-em z naczepą. Auto zostało kompletnie rozbite.

Na miejscu pracują służby. Stwierdzono zgon dwóch kobiet, trzecia, którą strażacy musieli wydobywać z rozbitego wraku, rozcinając karoserię, została zabrana do szpitala. Jej stan wyglądał na bardzo poważny

- relacjonował Rafał Romanek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

Na miejscu pracują policjanci, oczekują na przyjazd prokuratora. Utrudnienia na drodze mogą potrwać wiele godzin, kierowcy kierowani są na objazdy.

Jak poinformował "Dziennik Zachodni", kobiety podróżujące busem jechały do pracy. To najprawdopodobniej pracownice firmy zajmującej się ogrodnictwem.

Zobacz także

RadioZET.pl/"Dziennik Zachodni"