Zamknij

Znajomy dźgał go nożem w szyje. Na ratunek przybiegł kierowca

25.06.2019 18:36
Nóż
fot. Śląska Policja

Nie lada odwagą wykazał się jeden z kierowców w Czechowicach-Dziedzicach (woj. śląskie). Mężczyzna wybiegł z samochodu i obezwładnił nożownika, który napadł na ulicy Niepodległości na swojego znajomego. 34-latek zadał mu ciosy w szyję i głowę.

Zdarzenie miało miejsce 11 czerwca, w godzinach wieczornych, na czechowickiej ul. Niepodległości. Przechodzili tamtędy dwaj znajomi, pomiędzy którymi doszło do sprzeczki. 34-latek wyciągnął nóż i zaatakował o 3 lata starszego mężczyznę. Zadał mu ciosy nożem w głowę i szyję.

Zobacz także

Na szczęście dla napadniętego mężczyzny przejeżdżał tamtędy 47-letni mieszkaniec miasta, który widząc całą sytuację, natychmiast zatrzymał pojazd i podbiegł do napastnika. Obezwładnił go i wytrącił mu z ręki nóż. Na miejsce został wezwany patrol policji, a stróże prawa zatrzymali nożownika. Miał on w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Radia ZET na Facebooku

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że za wcześniejsze przestępstwa jest poszukiwany przez niemiecką policję. W prokuraturze usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Na wniosek śledczych został aresztowany przez sąd na 3 miesiące. Za przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

RadioZET.pl/slaska.policja.gov.pl