Zamknij

Bielsko-Biała. Zawalił się świeżo zbudowany blok [WIDEO]

Redakcja
17.07.2018 07:43
Śląskie. Zawalił się nowy blok mieszkalny w Bielsku-Białej
fot. Bielskie Drogi/Facebook

Służby przeczesują gruzowisko po zawaleniu się trzykondygnacyjnego budynku w Bielsko-Białej. Był to świeżo postawiony obiekt na terenie powstającego osiedla mieszkaniowego. To nie pierwszy incydent na tej budowie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 3.41 od okolicznych mieszkańców. Zgłaszający mówił, że przed zawaleniem słyszał dwa wybuchy. Zawaliła się połowa budynku, który był w stanie surowym – poinformował dyżurny bielskiej straży pożarnej asp. szt. Tomasz Grabczewski.

Zobacz także

Na miejscu katastrofy przy ul. Koziej pracują służby ratunkowe, m.in. specjalistyczne ekipy poszukiwawczo-ratownicze z psami z Jastrzębia-Zdroju i Bystrej koło Bielska-Białej, które przeszukują gruzowisko. Na razie nikogo nie znaleźli.

Pracownicy ochrony obiektu poinformowali strażaków, że w środku nikogo nie było. Teraz prowadzimy działania poszukiwawcze i zabezpieczające – dodał asp. szt. Grabczewski.

Zobacz także

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Strażacy w piwnicy niezawalonej części budynku znaleźli butlę z propanem-butanem. Rzecznik bielskich strażaków poinformował, że budynek był w stanie surowym. Nie były do niego podłączone żadne instalacje.

Co ciekawe w listopadzie ubiegłego roku na tej samej budowie ktoś podpalił maszyny budowlane. Zostawiona była kartka z napisem: „odejdźcie stąd zostawcie tę ziemię w spokoju”. Niewykluczone, że ktoś celowo wysadził tę konstrukcję.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/TOM/PTD