Zderzenie trzech ciężarówek. Dwie spłonęły. DK nr 1 zablokowana

Redakcja
12.09.2018 07:20
Zderzenie trzech ciężarówek. Dwie spłonęły. DK nr 1 zablokowana
fot. OSP Borowno

Po godzinie 4.00 doszło do dwóch wypadków na krajowej jedynce. W Grabowej zderzyły się trzy ciężarówki. Dwie spłonęły. Na wysokości Brudzowic w powiecie będzińskim przewróciła się kolejna. Trasa w kierunku Katowic jest całkowicie zablokowana.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podała śląska policja drogowa, w Brudzowicach przewrócił się tir przewożący paczki. Ładunek rozsypał się po drodze. Trzeba go przeładować i podnieść przewróconą ciężarówkę. Droga krajowa nr 1 jest w tym miejscu niemal całkowicie zablokowana, przejezdny jest tylko jeden pas w kierunku Częstochowy.

Zobacz także

W Grabowej kierowca tira zatrzymał się z powodu awarii. Nie zauważył tego kierowca jadący za nim; w sumie w Grabowej zderzyły się 3 tiry. Trasa jest zablokowana w kierunku na Katowice.

– O godz. 4:14 doszło do zderzenia się trzech pojazdów ciężarowych, z których dwa się spaliły. Trasa w kierunku Katowic jest całkowicie zablokowana. Zorganizowano objazd przez Borowno. Nikt nie został poszkodowany, trwa akcja gaśnicza – poinformowała Polsat News podkom. Marta Ladowska, oficer prasowy KMP w Częstochowie. 

W obu miejscach policja zorganizowała objazdy i kieruje ruchem, ale na tej bardzo uczęszczanej trasie kierowcy muszą się we wtorek liczyć z poważnymi utrudnieniami.

RadioZET.pl/PAP/polsatnews.pl/BM