Zamknij

Dramatyczne odkrycie policji. Przed śmiercią zjadł wnętrzności psa

Redakcja
24.03.2018 20:27
Denat
fot. Shutterstock.com

W jednym z domów w miejscowości Chruszczobród w województwie śląskim odnaleziono zwłoki 44-latka. Mężczyzna prawdopodobnie zmarł w skutek utraty znacznej ilości krwi. W piwnicy domu znaleziono martwego psa z wyciętymi wnętrznościami. Jak wstępnie ustalili śledczy, mężczyzna miał przed śmiercią zjeść mięso zwierzęcia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Ciało mężczyzny zostało odnalezione na początku marca w domu jego kolegi w powiecie zawierciańskim. Sprawą śmierci 44-latka zajęła się Prokuratura Rejonowa w Zawierciu.

- Zdaniem biegłych, denat prawdopodobnie sam zadał sobie rany na nogach, co wyklucza udział osób trzecich w śmierci mężczyzny - powiedział w rozmowie z Polsat News prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, sekcja zwłok mężczyzny potwierdziła, że spożywał psie mięso. Prokuratorzy będą badali w sprawie dwa wątki. Jeden z nich dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny, a drugi naruszenia ustawy o ochronie zwierząt.

Zobacz także

Śledczy oczekują na wyniki sekcji zwłok psa. Biegły z zakresu weterynarii spróbuje ustalić, w jakim stopniu znęcano się nad zwierzęciem przed jego śmiercią.

RadioZET.pl/Polsat News/DG